Badminton/Bordtennis

Badminton / Bordtennis



 



Det koster 300.- pr. person inkl, fjerbolde og ketsjere.

Så find en makker eller 3 og bestil en tid på

Tlf. nr. 20914263

Elin Andersen


BADMINTON eller BORDTENNIS
Hvis du har lyst til at spille badminton eller
bordtennis i gymnastiksalen på Ravsted
Børneunivers er der følgende ledige tidspunkter:
Der er net, fjerbolde, bolde samt bat og ketsjere
til rådighed. Der bookes 60 min pr. gang og
opkræves pr. person.
Du skal blot finde en eller flere at spille med og
kontakte Elin.
Mandag kl. 19.30-22.00
Tirsdag kl. 20.30-22.00
Torsdag kl. 17.30-19.30
Fredag kl. 15.00-22.00
Lørdag kl. 08.00-22.00
Søndag kl. 08.00-22.00



Som noget nyt kan du også spille Badminton i  Bylderup Idrætscenter

Tirsdage 18.00 - 19.30


Diverse (Løb, badminton,
bordtennis m.m.) formand:
Elin Andersen
Kobro 3
6372 Bylderup-Bov
Tlf. 20 91 42 63
E-mail: sponsor@ravsted-ui.dk

Bordtennis

Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening - Ravsted Hovedgade 58, 6372 Bylderup-Bov - Tlf. 25 77 71 50

Fodbold